Kategorie: Informace

Energie pod kontrolou

Hlášení stavu energií distributorům.

Nahlášení stavu energií (elektřina, plyn) přímo distributorům energií je výhodnější, než hlášení těchto stavů přes obchodníky. Důvodem je fakt, že ne všichni obchodníci s energiemi zpracovávají požadavky zákazníků včas a dostatečné kvalitě. Vámi hlášené stavy (tzv. samoodečet) jsou obchodníkem předávány distrubutorovi a ten rozhoduje o jejich přijetí či nepřijetí. Výsledek požadavku pak zpětně zasílá obchodníkovi, kde jej informuje o stavu přijetí. V případě nepřijetí stavů, pak uvádí důvod, proč stavy nemohly být akceptovány.

Výhoda nahlášení stavů přímo distributorovi tedy spočívá v přímé komunikaci s distributorem. Pro nahlášení stavů lze využít stránky distrubutorů elektrické energie a plynu. Registrací na stránkách ditributora získáte i další výhody a služby poskytované přímo distributorem. Samozřejmě také můžete nahlásit stav i "anonymně" (bez registrace), pro elektrickou energii a plyn.

Legislativa umožňuje nahlásit 10 samoodečtů ročně. Samoodečty se nahlašují jako kontrolní stavy k jakémukoliv dni v roce a nesmí být starší jak 30 dnů, v případě elektřiny a 14 dní v případě plynu, Současně lze nahlásit další jeden samoodečet ke změně ceny ke konci roku (31.12.) a to buď jako kontrolní, nebo jako fakturační.

V případě změny dodavatele (či přepisu zákazníka) v odběrném místě, pak samoodečet musí být nahlášen do 5 pracovních dní od změny.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.